Limon Tart Tarifi

img

Limon Tart Tarifi

4.33 out of 5 based on 3 Puan
(0 Yorum Yapılmıştır)

Limon her kagetoride olduğu gibi tatlı kategorisinde de yine bir tarifin içerisinde yer almayı başardı. Görüntüsü ve tadıyla muazzam bir his uyandıran limon tart tarifiyle, sevdikleriniz de yemek sonrası hoş bir damak tadı bırakacaksınız.

1 adetorta boy limon
50 gramtoz şeker
50 ml.su
Kreması için
50 gramyumurta
50 gramtoz şeker
10 gramun
40 gramtereyağı
50 ml.limon suyu
30 gramçırpılmış krema
Servisi için
1 adettatlı bisküvi

1.Yatay olarak tutup, alt kısmından küçük bir delik açtığınız limonun iç kısmını dikkatli bir şekilde çıkartın.

2.Toz şeker ve suyu küçük bir sos tenceresine aktarın. Şeker eriyene kadar karıştırın. Hazırladığınız şurup karışımında içini boşalttığınız limonu, 95 derecede 3 saat pişirin.

3.Tatlının kreması için; yumurta, toz şeker ve unu küçük bir sos tenceresine aktardıktan sonra bir çırpıcı yardımıyla karıştırın.

4.Pürüzsüz bir kıvam olması için karıştırdığınız krema harcını ocağa alın ve kısık ateşte karıştırarak pişirin.

5.Kıvam alan krema karışımını ocaktan alın. Tereyağı, çırpılmış krema ve limon suyunu ilave edip, bir mikser yardımıyla yüksek devirde karıştırın. Soğuması için bir kenarda bekletin.

6.Şurup içinde pişen ve acısı çıkan içini çıkardığınız limonu, dışarı çıkartın. Soğuyan krema harcını bir sıkma poşetine aktarın.

7.Limonu, orta kısmını açtığınız yerden krema ile doldurun. Servis tabağının bir bölümüne kalan kremadan bir parça sürün. İçi dolu olan limonu ortada kalan boşluk kısmı altta kalacak şekilde krema üzerine oturtun.

8.Pudra şekeri ve tereyağı ile hazırlanmış bisküvi eşliğinde, kreması mis gibi limon kokulu, şurubu sayesinde üzeri parlayan limon tartı bekletmeden servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.