Yürümenin Faydaları

Yürüme, genel sağlığınızı iyileştirmek veya sürdürmek için harika bir yoldur. Her gün sadece 30 dakika, kardiyovasküler zindeliği artırabilir, kemikleri güçlendirebilir, aşırı vücut yağını azaltabilir ve kas gücünü ve dayanıklılığını artırabilir. Ayrıca kalp hastalığı, tip 2 diyabet, osteoporoz ve bazı kanserler gibi durumlar geliştirme riskinizi azaltabilir. Diğer bazı egzersiz türlerinin aksine, yürümek ücretsizdir ve herhangi bir özel ekipman veya eğitim gerektirmez.

Detay

Spor Yaparken Fazla Kilo Kaldırmak

Spor salonlarının en büyük etkisi, insanlara kaldırabileceği maksimum ağırlığı kaldırması için ortam hazırlamasıdır. Fakat, bazen bu etki geri teperek maksimum ağırlığın da üstüne çıkıp haraketleri belli belirsizce, hatta çoğu zaman da yanlış ve eksik yaparak antremanlar tamamlanır.

Detay

Vücut Geliştirmede Altın Kurallar

Vücut geliştirme sporu, yani body building olarakta adlandırdığımız bu spor dalı özellike son yıllarda Ülkemiz´de büyük bir ivme kazanmış durumda. Fakat! İzlediğim ve gözlemlediğim kadarıyla büyük yanlışlar için de yüzmeye devam eden de bir kitle görüyorum. Bu kitleyi gördüğüm de üzüldüğüm en büyük konu ise, yanlışlarının farkında değiller ve o yanlışların ardından da elde etmeye çalıştıkları başarıyı doğal olarak yakalayamıyorlar.

Detay