Güne Güçlü Kahvaltı İle Başlayın

Güne Güçlü Kahvaltı İle Başlayın

Hızlı enerji diyetini hem evde hemde iş yerinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Diyete başlamadan önce beslenme programını inceleyin. Haftalık yemek listesini çıkarın. Kolay tarifler olduğu için akşamdan hazırlayıp ertesi gün iş yerine görürebilirsiniz. Öğün atlamak, yemek miktarını aşmak yada azaltmak gibi hatalar yapmayın.

Güne keyifli ve zinde başlamanın yolu güçlü bir kahvaltıdan geçiyor. Bunu aklınızda çıkarmayın. Süt veya yoğurdu değişimli olarak tüketebilirsiniz. Her ikiside çok değerli protein ve kalsiyum kaynağıdır. Kahvaltı gevreği veya reçeli bir dilim eklem iyi bir karbonhidrat, meyve suyu ise vitamin ve mineral deposudur.

Öğle öğününde mümkünse kendinize biraz zaman ayırın ve makarna yada pilavdan ödün vermeyin. Çünkü bu yemekler, vücudun yakıtı olan karbonhidrat içeriyor ve günün kalan bölümünde enerji sağlayıp uzun süreli zindelik veriyor.

Akşam öğünleriniz vücudun yapıtaşı olan protein içermeli. Bazı minarelleri günlük öğünlerden eksik etmeyin. Kasların işlevini arttıran potasyum ve yorgunluğa karşı güçlü bir destek olan demir gibi... Kısaca yediğiniz yemeğin lezzeti kadar kalitesinide önemseyin. Kilo probleminiz için ise yediklerinizin miktarlarına dikkat edin. Yemeklerin prosiyon miktarı 80 gramı geçmemeli, kullandığınız yağ zeytinyağı olmalı ve en fazla 2 çorba kaşığı kadar olmalı. Tuz konusunda ölçülü davranıp yemeklerinizi değişik baharat ve otlarla zenginleştirin. 50 gramlık bir sandviç ekmeği yada 2 ince dilim ekmek yiyin. Beyaz ve kepekli ekmekleri değişimli olarak tüketin. Dilerseniz ara öğünlerde 1 kase yoğurt yada havuç-elma karışımı meyvesuyu içebilirsiniz. A vitamini havuçlu karışıma C vitamini kaynağı olan 4-5 dal maydanoz ekleyebilirsiniz.

Gün boyunca 1.5 litre su için. Az su içmek vücuttaki toksinlerin atılımını zorlaştırarak vücudu güçsüz kılıyor. Yataktan kalkar kalmaz kahvaltıdan önce 1 bardak limonlu ılık su içerseniz gece boyunca kaybolan sıvı miktarını takviye etmiş olursunuz.