Az Kalori Çok Enerji

Az Kalori Çok Enerji

Kendinizi sürekli yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? Üstelik fazla kilolarla da başedemiyorsunuz. Sağlıklı beslenme trendi giderek yükselen bir grafik çiziyor. Duyarsız kalmayın! Şikayetlerinizi hızlı enerji diyeti ve egzersizle çözümleyebilirsiniz. Düşük kalorili ve yüksek enerji sağlayan besinlerden oluşan bu diyet programı hem yorgunluğu giderip zindelik kazandırıyor, hem de 15 günde 2 ile 4 kilo vererek fazla kilolardan kurtulmanızı sağlıyor.

Halsizlik, insanın kendini sürekli bitkin hissetmesi, sabah yataktan yorgun kalkması, hiçbir şey yapmasa bile kendini güçsüz hissetmesi ve yaşama karşı isteksizlik duyması...

Günümüz insanının ortak dertlerinden biri yorgunluk. Stres, yoğun iş trafiği, hava kirliliği, mevsim değişikliği, hareketsiz yaşam biçimi, az uyku ve zor yaşam koşulları derken vücudumuz normal işlevlerini sürdürmekte zorlanıyor. Eğer dengesiz beslenme söz konusu ise, vitamin, mineral ve protein eksikliği varsa, sürekli bir yorgunluk devreye giriyor. İleriki vakalarda ise ciddi sağlık sorunları ortaya çıkıyor.

Her zaman zinde olmak ve formunuzu korumak istiyorsanız, giderek yükselen bir trend olan sağlıklı beslenme modelleri içinde en yaygın olarak uygulanan hızlı enerji diyetini ve egzersiz önerilerimizide deneyin. Böylece bedeninizle vücudunuz arasındaki dengeyi yakalarken, kaslarınızı canlandırıp içinizdeki enerjiyi ortaya çıkarabilirsiniz.

YORGUNLUĞUN NEDENİ
    
Yorgunluk her yaştan insanı etkiliyor. Fiziksel bir rahatsızlık söz konusu değilse demir, potasyum, protein, karbonhidrat, magnezyum ve B vitamini eksikliğinden kaynaklanabiliyor. Bu durumda beslenme büyük önem kazanıyor. Kepekli ekmek, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler ve meyveleri her gün düzenli olarak tüketmek gerekiyor.


Sağlıklı zinde bir vücut için harekete geçin ve diyet programınızla birlikte mutlaka spor yapın.