Kahve Ve Çayların Tamamlayıcısı Birbirinden Kolay "KEK" Tarifleri

Kahve Ve Çayların Tamamlayıcısı Birbirinden Kolay "KEK" Tarifleri


Söz konusu sıcak içecekler olduğunda, en çok tüketilen ve beğenilenler listesi yapsak ilk iki sırada çay ve kahve yazmayan kişi sayısı oldukça azdır. Peki onları tek başlarına yudumlarken, ağızlarda dağılan kek parçalarına hayır diyebilecek birileri var mıdır? 

-Evet. Olmadığını tahmin ettiğimiz için, siz çayın suyunu koymaya gidin bizler de sizlere birbirinden lezzetli 10 kek tarifini sıralayalım.

Narenciyeli Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Tam bir C vitamini depolu kek tarifi sunuyoruz sizlere! Turunç gil ailesinin birleşerek oluşturduğu narenciyeli kekimiz fırından çıktıktan itibaren tüm aileyi köleniz yapacak cinsten. Çatalların sesleri yükselmeden servisinizi hazırlamanızı öneririz.
 

Brownie Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Keki ıslak sevenler için harika bir brownie tarifimiz var sizlere! İster çikolata sos, ister bitter sosu ile servis edebileceğiniz harika bir kek türüdür. 7'den 70'e tüm aile fertlerini mutlu edebileceğiniz bu keki hazırlaması da oldukça basit!
 

Karamelli Brownie Tarifi İçin Tıklayınız...

Kalp ritminizi hızlandıracak, bir hayli heyecanlandıracak tarifle karşı karşıyayız. Yapılırken bile sizi tatlı krizine sokacak. Brownie tariflerini severiz fakat, karamelli brownie tüm bu tarifleri gölge de bırakacak bir lezzette!
 

Taze Meyveli Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Çocuklarınız meyveyi sade bir şekilde yemeyi reddediyor mu? Evet o zaman Taze Meyveli Kek tarifimizi sizler için yazmış olduğumuzu söylemekte sakınca görmüyoruz. Tamamen kendi damak tadınıza bağlı istediğiniz meyveleri kullanarak yapabileceğiniz (Birbirinden uyumsuz meyveleri önermiyoruz.) bu güzel kekimizin tarifini sizlere sunarken aldığınız her bir çatal darbesinde bizleri hatırlamanızı dileriz.
 

Zebra Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Kakaolu da yerim sade de yerim hatta ikisini birbirinden ayırmadan yerim. Diyenler için zebra kek tarimiz var! İsmini şeklinden alsa da aslında farklı şekiller ve desenler de yapmanız tadından pek bir şey kaybettirmeyecektir. Fakat iki tadın birbirine karıştığına emin olmalısınız!
 

Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Kakaolu da yerim sade de yerim hatta ikisini birbirinden ayırmadan yerim. Diyenler için zebra kek tarimiz var! İsmini şeklinden alsa da aslında farklı şekiller ve desenler de yapmanız tadından pek bir şey kaybettirmeyecektir. Fakat iki tadın birbirine karıştığına emin olmalısınız!
 

Hindistan Cevizli Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Çaylar demlemeye koyulduysa eğer, yanına bir kek yapmadan o çayın tadı olmaz. Hindistan cevizli kek yaparak çayı hakkı olan arkadaşıyla buluşturmamız lazım!
 

Vişneli Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Vişne hepimizin severek yediği, bittiği zaman üzüldüğü naçizane bir yaz meyvesidir. Bu tarz meyveleri tatlılarda, pastalarda, kekler de kullanmamak olmaz. Vişneli kek tarifinde de çok sevdiğimiz bir meyveyi yine ön plana çıkartarak hem kekimize renk hem de lezzet kattık.
 

Çikolatalı Fransız Keki Tarifi İçin Tıklayınız...

Yoğun çikolata ve ceviz destekli tarif arıyorsanız eğer çikolatalı fransız keki tarifinin sizlere özel hazırlandığını temin ederiz. Fransızlar özellikle biz Türkler tarafından bir çok cümle de kullanılan, bir çok alanda da isimleri sık sık telaffuz edilen bir millettir. Nedenini araştırmadık fakat, kekini de çok sevdiğimizi beyan etmek isteriz. Hatta yine çok sıklıkla duyacağınızı ve bu tarifi altın harflerle bir yerlere not edeceğinizi biliyoruz.
 

Kirazlı Kek Tarifi İçin Tıklayınız...

Yaz aylarının en güzel renkli meyvelerinden birisi olan kirazı kekimize neşe katması için kullandık. Ağaçlarının çiçeklenmesi bile heyecanlandıran bu meyveyi ister kulak üstüne asın, ister teker teker yiyip keyif yapın. Yanına da biraz tuz ve erik aldığımız zaman o gün keyfimizi kimse bozamaz. Böyle tatlı, böyle sevimli meyveyi bu tarifte yer vermezsek haksızlık etmiş olurduk. Kirazlı kek ile çay saatleri yapılan sohbet bile bir başka olacak.